Co warto wiedzieć o dywanach wełnianych?

Dywany wełniane, choć coraz bardziej popularne, wciąż uważane są za namiastkę luksusu we wnętrzu. Wełniane dywany coraz częściej wybierane są przez klientów z racji szczególnych cech i właściwości, których nie znajdziemy w dywanach syntetycznych. O jakich cechach mowa i co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup?

Przede wszystkim warto podkreślić, że wełna jest materiałem naturalnym, dzięki czemu jej trwałość i wytrzymałość jest nieporównywalnie większa niż materiałów syntetycznych. Decydując się na dywan wełniany możemy mieć pewność, że będziemy mogli cieszyć się nim przez wiele, wiele lat. Poza tym, wełna nie odkształca się, nie zmienia swoich walorów estetycznych.

Kolejną zaletą dywanów wełnianych jest fakt, że posiadają one niespotykane właściwości termoizolacyjne. Latem wełna zachowały przyjemny chłód, a zimą ociepla nasze wnętrze, chroniąc stopy przed zimną podłogą. Takie właściwości podniosą komfort naszego codziennego życia i doceniać to będziemy przez cały okrągły rok.

Mało kto wie, że dywany wełniane są nie tylko piękne i estetyczne, ale także bezpieczne. Wełna nie pali się tak szybko, jak tworzywa sztuczne, a wręcz przeciwnie, raczej tłumi ogień. Z tego względu dywany wełniane często umieszczane są w pokojach z kominkiem. Mogą też być stosowane w obiektach użyteczności publicznej (zazwyczaj posiadają odpowiednie certyfikaty trudnopalności).

Mówiąc o cechach dywanów wełnianych nie sposób nie wspomnieć o ich wyjątkowym, naturalnym wyglądzie. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych modeli w różnorodnej kolorystyce, o różnych fakturach. Każdy klient z całą pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dywany wełniane mają mnóstwo zalet, mają jednak również wady. Jedną z nich jest fakt, że niektóre osoby mają alergię na wełnę, muszą więc niestety zrezygnować z tego typu dywanów. Drugą wadą, która dotyczy wszystkich, jest stosunkowo wysoka cena, jednak dywan wełniany to inwestycja, która szybko nam się zwróci, bo taki dywan będziemy użytkować przez wiele lat.

Read Previous

Dywan orientalny we wnętrzu klasycznym

Read Next

Dlaczego jedwabne dywany orientalne kosztują aż tyle?