Duży dywan do dużego salonu

Urządzając wnętrze, w jakimś momencie stajemy przed trudną decyzją o wyborze dywanu. Zastanawiamy się nie tylko nad tym, jakie kolory wybrać, ale też nad tym, jaki rozmiar dywanu będzie odpowiedni. Jaki rozmiar dywanu najlepiej sprawdzi się w salonie?

Duży, przestronny salon jest dla nas wyzwaniem, jeśli chodzi o wybór dywanu. Wielu klientów decyduje się na zastosowanie dużego dywanu, pokrywającego większą część podłogi. Takie rozwiązanie ma swoje niezaprzeczalne plusy, szczególnie jeśli podłoga w salonie nie jest na tyle piękna, by ją eksponować. Dywan ukryje wszelkie niedoskonałości. Duży dywan ma również tę zaletę, że trudniej jest go przesunąć, nie ślizga się on pod naszymi stopami, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Duży dywan najlepiej jest umieścić na samym środku pokoju, da on wówczas wrażenie poukładania i harmonijnego porządku.

Wybierając duży dywan do salonu (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany-do-salonu,207.html), warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które sprawią, że dywan będzie się użytkowało wygodnie i praktycznie. Jeśli do salonu prowadzą drzwi otwierane do wewnątrz, trzeba pamiętać, by odległość dywanu od nich wynosiła minimum 90 cm, w przeciwnym razie dywan będzie utrudniał ich otwieranie.

Duży dywan w salonie tworzy zwartą aranżację. Trzeba jednak pamiętać o wyborze takiego dywanu, który będzie pasował do całej stylistyki wnętrza oraz jego kolorystyki. Jeśli jesteśmy osobami lubiącymi zmiany i często zmieniamy wystrój domu, może warto zastanowić się nad wyborem dywanu uniwersalnego, który będzie pasował do większości stylów? Takim dywanem z pewnością jest dywan orientalny, zdobiony roślinnymi ornamentami. Ten klasyczny motyw pasuje praktycznie do wszystkiego, będzie więc na pewno świetnym wyborem.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany,122.html

Read Previous

Przytulny dywan do sypialni

Read Next

Zalety przemawiające za dywanem