Dywan dla przedszkolaka

Kiedy latorośl idzie do przedszkolaka, nadchodzi czas na zmiany. Zaczyna się w życiu dziecka nowy okres, nierzadko więc decydujemy się na odmianę jego pokoju, stworzenie kącika do nauki i zabawy. Aranżując pokój, musimy wybrać także odpowiedni dywan. Jaki dywan sprawdzi się najlepiej?

Dziecko w wieku przedszkolnym to wymagający „klient”. Z jednej strony jest już starszy, bo przecież zaczyna już przedszkolną edukację, z drugiej to wciąż dziecko, które przede wszystkim chce się bawić, a przy tym poznawać otaczający go świat. Tak, czy inaczej, wybór dywanu nie jest łatwy. O ile w przypadku aranżacji pokoju dla niemowlaka o wszystkim decydują rodzice, a dziecko nie wyraża żadnej opinii, o tyle w przypadku przedszkolaka możliwe jest już, że dziecko jasno wyrazi swoją dezaprobatę. Co więc wybrać, by dziecko było zadowolone?

Najprostszym sposobem na zaspokojenie oczekiwań dziecka jest po prostu włączenie go w cały proces aranżacyjny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pozwolić dziecku samodzielnie wybrać odpowiedni dywan. Najczęściej wybór pada na ulubione postaci z bajek bądź na kolorowe motywy geometryczne. Pamiętajmy, że w dziecięcym pokoju wolno więcej niż pokoju rodziców lub w salonie.

Przedszkolak jest na etapie życia, na którym każdego dnia dowiaduje się czegoś nowego o otaczającym go świecie. Możemy rozbudzić jego fantazję i wyobraźnię, umieszczając w jego pokoju dywan np. z kolorową mapą świata, z siatką skrzyżowań i dróg ze znakami drogowymi, czy geometryczne, fantazyjne wzory, pobudzające kreatywność. Wiele zależy także od zainteresowań dziecka. To właśnie w wieku przedszkolnym najbardziej się one uaktywniają i ukierunkowują. Chłopcy ucieszą się z dywanu-boiska do piłki nożnej (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany-dla-chlopca,203.html). Dziewczynki z pewnością zachwyci dywan w kwiatowe wzory (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany-dla-dziewczynki,202.html). Takie rozwiązania sprawią, że pokój stanie się dla dziecka prawdziwym królestwem.

Wybierając dywan do pokoju przedszkolaka pamiętajmy o tym, że od tego momentu gust dziecka, jego upodobania często będą się zmieniać, dziecko będzie dorastać i zmieniać otoczenie wokół siebie. Dlatego warto postawić na rozwiązanie uniwersalne, które będzie podobało się dziecku także za jakiś czas.

Read Previous

Jak właściwie dobrać kształt i rozmiar dywanu do wnętrza?

Read Next

Shaggy do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz