Dywan do pokoju dziewczynki

Będąc rodzicem dziewczynki normalnym jest, że chcemy jej zapewnić wszystko co najlepsze. Jedną z takich rzeczy jest stworzenie jej własnej przestrzeni, w której będzie czuła się komfortowo i wyjątkowo. Elementem, który jest w stanie całkowicie odmienić wygląd całego pomieszczenia jest dywan. Ta niepozorna dekoracja może nadać wyrazu stonowanemu wnętrzu, a surowe przemienić w jednym momencie w przytulną oazę. Podpowiadamy jak dobrać dywan do pokoju dziewczynki, aby spełnić wszystkie potrzeby nasze oraz naszego dziecka. Najważniejsze rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę to:

Tworzywo

Do pokoju dziecka warto wybierać dywany, które wykazują się właściwościami antystatycznymi oraz nie powodują alergii. Z tego względu należy zrezygnować z dywanów wełnianych, które mogą uczulać, a skłonić się ku tym z tworzyw sztucznych. Dywany syntetyczne są też łatwe w czyszczeniu, co przy dywanie dla dziecka też ma bardzo duże praktyczne znaczenie.

Struktura

Jedną z kwestii, jaką należy rozpatrzyć jest struktura dywanu. Wpływa na nią długość oraz gęstość włosia. Im bardziej gęsto utkany dywan tym jest on cięższy i bardziej odporny na ugniecenia. Natomiast długość włosia odpowiada za jego miękkość. Pamiętać przy tym należy o tym, że dywany o długim włosiu zazwyczaj ciężej się czyści, więc jeżeli nasze dziecko jest w wieku, w którym często bawi się na podłodze warto wybrać dywan o krótszym włosiu.

Kształt

Najpopularniejsze są dywany prostokątne i okrągłe, ale na rynku możemy znaleźć również takie o nieregularnych kształtach, np. w kształcie gwiazdki lub serca. Warto więc poszukać propozycji takich dywanów, ponieważ możemy znaleźć dzięki temu dywan idealnie pasujący do naszej wizji aranżacji pokoju.

Kolor

Najczęściej wybieranymi kolorami do pokoju dziewczynki są różowy lub szary. Warto czasem przełamać ten zwyczaj i wykorzystać zyskujące na coraz większej popularności inne kolory pasujące do ciepłego wystroju pomieszczeń – miętowy lub cytrynowy. Raczej nie warto wybierać dywanów białych ze względu na fakt, że na nim bardzo szybko będą widoczne zabrudzenia, które niestety często są nieodłączną częścią zabaw dziecka.

Wzór

W tej kwestii warto pomyśleć o zainteresowaniach dziecka. Być może znajdziemy dywan, który swoim wzorem będzie nawiązywał do ulubionej księżniczki, co z pewnością zachwyci dziewczynkę. Jeżeli jednak wolimy zakupić dywan o bardziej uniwersalnym wzorze możemy rozważyć delikatne, stonowane wzory np. w ptaszki, gwiazdki lub kropeczki.

Read Previous

Shaggy do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz

Read Next

Dywan do tradycyjnego wnętrza