Dywan do tradycyjnego wnętrza

Wnętrze tradycyjne zazwyczaj kojarzy nam się z rodzinnym domem, dzięki czemu budzi w nas ciepłe wspomnienia i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy mamy już swoje własne cztery kąty, chcemy, by ten klimat zachował się także tam. Urządzamy więc swoje salony w tradycyjnych aranżacjach, a ich dopełnieniem staje się dywan. Jaki dywan pasuje do tradycyjnego wnętrza?

Klasyczne wnętrza często wiążą się z drewnianymi meblami, drewnianą podłogą. Z takimi detalami najlepiej współgra dywan orientalny (lub stylizowany na orientalny). Zazwyczaj zachowany jest on w brązach, burgundach czy beżach, co dodaje mu niezwykle eleganckiego charakteru. Dywany orientalne są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo pasują niemal do wszystkiego, a do tego są rozwiązaniem bezpiecznym, bo nigdy nie wychodzą z mody. Zawsze są na czasie, a obecnie coraz częściej stosuje się je nawet do nowoczesnych aranżacjach. 

Jeśli salon urządzony jest w klasycznym stylu, a my mimo wszystko nie chcemy, by stał się bardzo tradycyjny, zawsze możemy postawić na odważne rozwiązanie i połączyć dwie stylistyki –  tradycyjne wnętrze możemy przecież połączyć z nowoczesnym dywanem, ale najlepiej monochromatycznym, w stonowanym kolorze.

Obok wzorów orientalnych istnieją także inne, które nigdy nie przestają być popularne. Do takich rozwiązań należy np. wzór „marokańska koniczyna”. Każdy motyw można przedstawić w nowoczesnej stylistyce vintage, której założeniem jest wizualne „postarzanie”, ukazanie upływu czasu, imitacja zniszczenia, wyblaknięcia. W ten sposób zyskujemy bardzo ciekawy i niezwykle elegancki efekt, który sprawi, że wnętrze stanie się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Wnętrze tradycyjne wcale nie musi być nudne. Dzisiejszy rynek oferuje nam tak wiele rozwiązań, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Ponadto, typowe zasady, jakie jeszcze kilka lat temu były pilnie przestrzegane, dzisiaj już są traktowane zdecydowanie luźniej. Dopuszczalne jest więc w zasadzie wszystko, co utrzymane jest w dobrym smaku i co odpowiada naszym oczekiwaniom.

Read Previous

Dywan do pokoju dziewczynki

Read Next

Wybór odpowiedniego koloru dywanu