Dywan do klasycznego wnętrza

Klasyczne wnętrze kojarzy nam się najczęściej z komnatami w zamkach czy pałacach. Obecnie, choć czasy i trendy się zmieniają, wciąż nie brakuje miłośników tej ponadczasowej stylistyki. Jaki dywan nadaje się do wnętrza klasycznego?

Najbardziej klasycznym wzorem dywanu wydaje się wzór orientalny. Najczęściej dywan orientalny jest prostokątem z ozdobnymi bordiurami na brzegach. W centralnej części znajduje się ozdobna rozeta na planie koła, którą zdobią motywy roślinne, misternie oplatające cały motyw. Taki dywan obecnie kojarzy nam się z różnymi placówkami użyteczności publicznej, takimi, jak banki, biblioteki, hotele lub ekskluzywne gabinety. To dlatego, że dywan klasyczny wydaje się być namiastką luksusu i elegancji, wywołuje w nas pozytywne skojarzenia.

Dywany klasyczne doskonale prezentują się w połączeniu z drewnem. Jeśli posiadamy drewnianą podłogę, taki dywan pozwoli ją odpowiednio wyeksponować, warto przecież pokazać wszystkim jej niewątpliwe walory estetyczne. Jeśli natomiast posiadamy w salonie drewniane meble, będą się one doskonale komponować z klasycznym dywanem. Najczęściej dywany te zachowane są w różnych odcieniach brązu, beżu czy burgundu, czasem też zieleni. Są to barwy bardzo eleganckie, stonowane i wprowadzające do wnętrza elegancję i szyk.

Jeśli nasze wnętrze jest urządzone w stylu klasycznym, chcemy ten styl zachować, ale jednocześnie mamy ochotę na wprowadzenie do salonu czegoś nowego, być może warto zainteresować się dywanami klasycznymi w stylu vintage, które są specjalnie postarzane tak, by imitować upływający czas. Brzegi takiego dywanu są wizualnie poprzecierane, kolory przyblaknięte, a to wszystko sprawia wrażenie wysłużonego.

Źródło: Sklep Dywany Witek

Read Previous

Stylowe dywany we wnętrzach

Read Next

Poradnik – jak łączyć dywany?