Dywan, który łamie schematy aranżacji wnętrza

Dywan należy do tych elementów wnętrza, bez którego nie wyobrażamy sobie codzienności. Jak wybrać dywan, by nie stanowił on tylko szablonowego dodatku, a stał się modnym, wyrazistym aranżacyjnie detalem?

Dywan może w aranżacji podkreślać styl, komponując się z nim idealnie bądź go przełamywać. Ta druga opcja jest coraz częściej brana pod uwagę. Dzisiaj dywan jest nie tylko detalem użytkowym, ale także elementem wystroju.

Aby przełamać schemat aranżacji wnętrza, należy oczywiście postawić na kontrast. Niekoniecznie mówimy tutaj o kontraście kolorystycznym, choć on rzeczywiście jest wyrazisty i bardzo oryginalny. Równie ciekawy jest jednak kontrast stylu całej aranżacji. Jeżeli pokój urządzony jest w minimalistycznym stylu, z monochromatycznymi barwami, dobrze byłoby postawić na dywan wyrazisty, ekstrawagancki, w żywym, kontrastowym kolorze (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany,122.html). Przełamie on rutynę i przewidywalność, zainteresuje i zaintryguje, przyciągając wzrok. Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, jednak coraz więcej klientów decyduje się właśnie na taki krok.

Aby przełamać schemat aranżacyjny wnętrza, warto pobawić się również kolorem. Nie mówimy tutaj o różnych odcieniach tego samego koloru, a o całkiem innym kolorze. Jeżeli pokój mamy zachowany w beżach, zrezygnujmy z beżowego dywanu (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany-nowoczesne,206.html). Postawmy na kolor bardziej wyrazisty, który oddzieli go od całości aranżacji. Uzyskamy w ten sposób ciekawe wnętrze, a jednocześnie zapobiegniemy rutynie.

Mieszając i bawiąc się kolorami i fakturami musimy jednak pamiętać, że przesyt też nie jest wskazany. Jeśli na ścianie widnieją tapety zdobione pionowymi, wyrazistymi pasami, raczej kiepskim pomysłem będzie zakup dywanu w kółka czy inne geometryczne wzory. Uzyskamy w ten sposób nie to, czego chcemy – chaos zamiast interesującej aranżacji.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/

Read Previous

Zalety przemawiające za dywanem

Read Next

Przegląd najpopularniejszych włochaczy