Dywan, który odmieni wnętrze salonu

Salon jest pomieszczeniem, na którego wyglądzie zależy nam chyba najbardziej. Nic dziwnego, to właśnie salon w większości domów pełni funkcje pomieszczenia reprezentacyjnego. Tutaj przyjmujemy gości, prowadzimy nasze życie towarzyskie, odpoczywamy i spędzamy czas z rodzina. Wybór dywanu do tak mocno i intensywnie eksploatowanego pomieszczenia wcale nie jest łatwy. Jaki dywan wybrać, by odmienić wnętrze?

Wiele zależy od stylistyki całego pomieszczenia. Dywan najczęściej stanowi dopełnienie całości stylistyki. Jeśli salon zachowamy w stylu skandynawskim, dywan powinien go dopełniać. W takim przypadku postawimy z pewnością na szarości czy biele, wysokie runo i surowe wzornictwo. A co, jeśli mamy ochotę na totalną metamorfozę?

Możemy pozwolić sobie na zestawieniu dywanu z całym wnętrzem na zasadzie kontrastu. Jeśli salon urządzony jest w nowoczesnym stylu, czemu nie postawić na klasyczny dywan z orientalnym wzornictwem? Odwrotna sytuacja również da interesujące efekty. Jeśli salon jest w stylu klasycznym, może dobrym pomysłem będzie umieszczenie w nim nowoczesnego dywanu imitującego np. marmur? To odważne zestawienia, na które decydują się szczególnie miłośnicy odrobiny ekstrawagancji. Na jakie rozwiązania mogą zdecydować osoby bardziej zachowawcze?

Świetnym pomysłem jest zastosowanie w salonie dywanu inspirowanego naturą. Liście, kwiaty, drzewa, gałęzie.. to wszystko sprawia, że w połączeniu z zielenią, dodatkami florystycznymi i odpowiednimi motywami otrzymamy prawdziwą dżunglę w środku miasta. W takim salonie świetnie się wypoczywa i ładuje baterie na kolejny dzień. Natura to bardzo modna inspiracja, która nieprędko straci swoją popularność, warto więc rozważyć taką możliwość.

Miłośnicy luksusowych detali z pewnością zachwycą się naturalnymi dywanami tkanymi z wełny nowozelandzkiej. Wełna ta posiada niesamowite właściwości, a dywany z niej tworzone to prawdziwe dzieła sztuki. Taki dywan od razu sprawi, że salon nabierze nowego życia.

Read Previous

Za co lubimy dywany shaggy?

Read Next

Sposób na ruszający się dywan