Jaki dywan najlepszy do sypialni?

Zastanawiając się nad wystrojem naszego mieszkania, często szukamy nowoczesnych, stylowych i modnych rozwiązań. Jaki dywan wybrać do sypialni, skoro na rynku dostępnych jest bardzo wiele możliwości?

Kryterium wyboru naszego nowego dywanu może być wzór, kolor, faktura, materiał i wszystko co tylko nam się marzy. Jednymi z najlepiej sprawdzających się w tym pokoju dywanów, są tak zwane włochacze, czyli dywany shaggy. Charakteryzują się wysokim runem, osiągającym nawet do 60 mm. Są bardzo miękkie, puszyste i niezwykle miłe w dotyku. O poranku przyjemnie jest postawić bosą stopę na puszysty dywan i poczuć się od razu lepiej.

Jeśli chcemy zdecydować się na dywan z niskim runem, warto pomyśleć w takiej sytuacji o ciekawej, a nawet szalonej barwie. Dobrym wyborem może też być nowoczesny geometryczny wzór, dzięki któremu nasza sypialnia zyska wygląd najmodniejszych aranżacji wnętrz z pierwszych stron gazet. Gdy nasze upodobania estetyczne oscylują bardziej wokół klimatu vintage, dywan z azteckim wzorem lub gustownymi przetarciami zyskanymi w wyniku użytkowania bądź wytworzone sztucznie, nadadzą bardzo ciekawy i niepowtarzalny charakter.

Obecny rynek daje nieograniczony wybór i jesteśmy w stanie odnaleźć idealny dla nas, pasujący do stylu panującego w całym mieszkaniu i mający wiele funkcjonalnych właściwości dywan. Ograniczeniem będzie tutaj jedynie nasza wyobraźnia.

Źródło: Sklep Internetowy Dywany Witek.

Read Previous

Poradnik – jak łączyć dywany?

Read Next

Wybieramy dywan do nowoczesnego wnętrza