Dywan orientalny we wnętrzu klasycznym

Inspiracja kulturą Orientu nie jest dla nas żadną nowością. Kwiatowe motywy pamiętamy jeszcze z czasów naszych dziadków, szczególnie w pamięć zapadły nam zapewne orientalne dywany, pokrywające drewniane zwykle podłogi. Dzisiaj takie dywany kojarzą nam się zwykle z bankami, urzędami i innymi ważnymi miejscami, ale zapominamy o tym, że ta stylizacja wciąż nie wyszła z mody i nadal ma wielu zwolenników. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz większa liczba klientów decyduje się na zakup takiego dywanu i urządzenie wnętrza w stylu klasycznym.

Moda na aranżacje zmienia się bardzo szybko. Właściwie w każdym sezonie pojawia się coś nowego, a top, co było modne w tym roku, w przyszłym może już być całkowicie passe. Bezpiecznie jest wiec wybrać takie rozwiązanie, które będzie modne zawsze. Jednym z nich jest właśnie urządzenie wnętrza w stylu klasycznym i zastosowanie dywanu orientalnego. Jak wygląda taki dywan?

Najczęściej dywan orientalny ma kształt prostokąta. W jego centralnej części znajduje się ozdobna, efektowna rozeta, a od niej odchodzą fantazyjne wzorki, kwieciste esy-floresy i wzory. Cały dywan obramowany jest ozdobną bordiurą. Takie dywany znamy i pamiętamy. Nie każdy jednak wie, że orient to także tak popularna marokańska koniczyna, która często gości na naszych dywanach i tapetach. Ten wzór również jest bardzo popularny i uniwersalny, pasuje praktycznie do wszystkiego. Obecnie klasyczne dywany orientalne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, choć w przypadku dywanów tureckich najczęściej są to różne odcienie brązu i burgundu. Takie kolory dają namiastkę elegancji i luksusu w każdym pomieszczeniu.

Klasyczne wnętrze zakłada z góry elegancję, szyk i styl. Dywan turecki będzie jego fantastyczną ozdobą. Dodatkowo, jeśli nawet za jakiś czas zamarzymy o wnętrzu bardziej nowoczesnym, taki dywan również świetnie się sprawdzi jako przełamanie stylu. Takie rozwiązanie coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w naszych domach.

Read Previous

Czym wyróżniają się dywany Dywilan?

Read Next

Co warto wiedzieć o dywanach wełnianych?