Czy dywan w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Pokój dziecka jest specyficznym miejscem w mieszkaniu. Tutaj obowiązują całkiem inne zasady jeżeli chodzi o aranżację i urządzanie wnętrz. Czy warto zakupić dywan do pokoju dziecka?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy dywan w pokoju dziecięcym (zobacz na DywanyWitek) ma sens, należałoby zastanowić się, jakie funkcje spełnia dywan w pokoju. Pierwsze, to oczywiście funkcja dekoracyjna. Ładny, odpowiednio dobrany dywan doskonale podkreśla charakter wnętrza, stanowi stylowy dodatek. To zdecydowanie dodaje pokojom smaku i elegancji. W pokoju dziecięcym oczywiście znacznie mniejszą uwagę przykładamy do wyglądu, bo tutaj i tak zazwyczaj panuje bałagan i nieład. Pokój dziecięcy zwykle urządzamy tak, by był kolorowy i przytulny, a niekoniecznie zgodny z obecnymi trendami, które zmienią się pewnie za miesiąc czy dwa. Warto jednak pamiętać, że dywan to nie tylko piękna ozdoba.

Dywan na podłodze chroni stopy przed chłodem podłogi. Również w pokoju dziecięcym ma to ogromne znaczenie, szczególnie dlatego, że dziecko spędza na dywanie wiele godzin w ciągu dnia, nie wolno więc pozwolić na to, by siedziało na gołej, zimnej podłodze. Dywan stanowi doskonała izolację od chłodu i biorąc pod uwagę ten fakt, zdecydowanie warto zastosować go w pokoju dziecięcym.

Poza tym dywan zwiększa bezpieczeństwo przy ewentualnych upadkach dziecka. Szkody mogą być mniejsze niż przy upadku na twardą podłogę. Warto jednak pamiętać, żeby pod taki dywan zastosować odpowiednią matę antypoślizgową (zazwyczaj występuje w postaci gumowej kratki). Mata taka nie jest droga, a skutecznie zapobiega przesuwaniu się dywanu. Ponadto zwiększa komfort chodzenia po dywanie i jego amortyzację.

Jak widać, dywan (zobacz ofertę na DywanyWitek) to nie tylko kwestia stylistyki i pięknego wyglądu, ale także ciepła i komfortu zabawy. Dlatego, pomimo, że pokój dziecięcy to miejsce szczególnie narażone na zniszczenie, plamy i wypadki, warto zastosować w nim dywan, który będzie dostosowany do upodobań dziecka. W ten sposób podniesiemy komfort życia malucha, a do tego sprawimy, że będzie czuł się lepiej w swoim małym królestwie.

Read Next

Podpowiadamy na co zwracać uwagę przy wyborze dywanu