Dywany orientalne w nowoczesnym wnętrzu

Dywany orientalne najczęściej kojarzą nam się przede wszystkim z klasycznymi tureckimi wzorami, które kuszą feerią barw i kwiatowymi motywami. Obecnie jednak dywany orientalne zyskały nowe życie, doskonale dopasowując się do nowoczesnych wnętrz.

Nowoczesne trendy doceniają historię, klasykę i nieubłagany upływ czasu, stąd też moda na stylistykę vintage. W kwestii dywanów vintage oznacza stylowe wizualne „przetarcia” na dywanie, imitujące kobierzec podniszczony przez czas. Vintage to również przytłumione kolory, nienasycone i nieco surowe odcienie. To wszystko sprawia, że dywany orientalne w takim wydaniu są doskonałym dodatkiem do każdego wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu (np. w stylu loft).

Miłośnicy orientu posiadający nowoczesne wnętrza wcale nie muszą rezygnować z kolorowych, wzorzystych kobierców na podłodze. Orientalny dywan turecki będzie świetnie wyglądał w nowoczesnym wnętrzu, jeśli tylko zestawimy go z minimalistycznymi dodatkami i skandynawskim stylem. Ważne, by cała stylizacja nie stała się chaotyczna i przytłaczająca. Centrum pomieszczenia będzie stanowił dywan, a cała reszta będzie już tylko dodatkiem.

Dywany orientalne są uniwersalne i nigdy nie wychodzą z mody. Dzieje się tak zapewne z powodu naszej niesłabnącej inspiracji Dalekim Wschodem, ale także z powodu pewności, że materiały użyte do produkcji tego dywanu są najwyższej jakości. Warto podkreślić, że dywany orientalne są zwykle tkane ręcznie z naturalnych materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe, trwałe i odporne na uszkodzenia. Dywany orientalne to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią częste zmiany w wystroju wnętrza. Klasyczne dywany tureckie pasują do wszystkiego, nie ma więc obaw, że po każdej zmianie wystroju salonu czy sypialni, dywan będzie musiał zostać zmieniony. Dywany klasyczne pasują do wszystkiego, a do tego są po prostu nieprawdopodobnie piękne. Warto zainwestować w taki dywan, by dodać stylu każdemu wnętrzu.

Odwiedź sklep internetowy z dywanami: https://sklep24.dywanywitek.pl/

Read Previous

Materiały, z jakich wykonywane są dywany

Read Next

Poznaj dywany Shaggy od A i Z