Dywany wybierane przez dzieci

Dzieci to chyba najbardziej wymagający klienci. O ile dorośli patrzą na to, by dywan był modny, zgodny z aktualnymi trendami i by pasował do całości aranżacji, o tyle dziecko ma całkiem inne pomysły aranżacyjne. Jakie dywany najczęściej wybierają nasi milusińscy?

Przede wszystkim warto podkreślić, że pozwalanie dzieciom na uczestnictwo w aranżacji ich wnętrz to świetny pomysł. Rozwija kreatywność dziecka i uczy go podejmowania decyzji. Dzięki temu pokój dziecka będzie rzeczywiście jego, według jego upodobań. Pozwólmy mu na to, nawet jeżeli bardzo nie podoba nam się jego wybór. W końcu pokój dziecięcy wcale nie musi być idealny.

Dziewczynki bardzo chętnie decydują się na dywany z podobiznami swoich ulubionych postaci z bajek. Najczęściej są to księżniczki i królewny, a często wybór pada na bohaterów akurat popularnych w danym momencie bajek czy kreskówek. Dziewczynki preferują oczywiście dywany w pastelowych kolorach, szczególnie w nieśmiertelnym różu. Która z nas tego nie przerabiała? Nawet, jeśli my sami nie znosimy tego koloru, nie odbierajmy tej przyjemności dziewczynce. Z pewnością za kilka lat jej gust się zmieni, a dywan będzie znacznie łatwiej wymienić niż np. kolor ze ścian.

Chłopcy mają nieco inne preferencje, jeśli chodzi o dywan. Oczywiście, także goszczą na nim często bohaterowie z popularnych bajek, częściej jednak na tapecie znajdują się ulice, skrzyżowania i drogi. Taka imitacja miasta pozwala na wielogodzinną zabawę małymi samochodzikami. To pierwsza styczność z zasadami ruchu drogowego, taki dywan jest więc nie tylko praktyczny, ale także edukacyjny. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też dywany z motywem boiska, szczególnie dla małych piłkarzy. Jeśli chodzi o kolory, to chłopcy raczej stronią od różu, a preferują inne kolory, m.in. niebieski i zielony.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki bardzo lubią dywany w żywych kolorach, z wesołymi, pozytywnymi motywami. Nie warto tak bardzo skupiać się na tym, by dywan w ich pokoju był stylowy i zgodny z aktualnymi trendami. Pokój dziecka ma być przede wszystkim pozytywny i wesoły, a niekoniecznie super modny. Warto wziąć to pod uwagę.

Read Previous

Przytulna prostota – przegląd dywanów nowoczesnych

Read Next

Za co lubimy dywany shaggy?