Elegancki design dywanów skórzanych

Dywany skórzane kojarzą nam się zwykle z elegancją, szykiem i wysublimowanym stylem. Obecnie ceny dywanów skórzanych nie są już tak bardzo wysokie, więc każdy z nas może pozwolić sobie na tę odrobinę luksusu. Do jakich wnętrz pasują dywany skórzane?


Dywany skórzane coraz częściej stosowane są we wnętrzach nowoczesnych. Obecnie niezwykle modne są szarości i w tych barwach często zachowane są właśnie skórzane dywany. Świetne wyglądają we wnętrzach minimalistycznych, gdzie stanowią ozdobę same w sobie. Ciekawą opcją jest dywan skórzany, imitujący parkiet, panele bądź bielone drewno. Taki dywan podkreśli nowoczesny design wnętrza i przyciągnie wzrok każdego, kto wejdzie do pokoju.


Skóra będzie pasować również do wnętrz industrialnych. Tutaj najlepiej sprawdzi się faktura kamienia bądź betonu, nieco „wytarta”, podniszczona i surowa. Dywany tego typu dobrze wyglądają w połączeniu z kamieniem i drewnem, stanowiąc jedną spójną całość aranżacyjną.


Dywany skórzane pojawiają się na rynku również z motywem popularnej niegdyś mozaiki. Najczęściej zachowane są w naturalnych odcieniach brązu i beżu, świetnie wyglądają w połączeniu z drewnem, przywodząc nam na myśl styl rustykalny. Dywan tego typu najczęściej umieszczamy przy kominku, gdzie zdaje się stanowić nieodłączną jego całość.


Dywany skórzane są niezwykle uniwersalne i pasują do wielu wnętrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skórzany dywan umieścić w klasycznym salonie, szczególnie, jeśli znajdują się w nim drewniane meble. Uzyskamy w ten sposób niezwykle stylowy i elegancki wystrój, wprowadzający do wnętrza namiastkę prawdziwego luksusu i szyku.


Dywany skórzane mają wiele zalet, spośród których wymienić należy przede wszystkim wytrzymałość i trwałość, ale także łatwość w utrzymaniu w czystości, co również jest cechą niezwykle istotną i ważną. Dywany skórzane są doskonałym pomysłem dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalność i wysoką jakość produktów, a co za tym idzie, wysoką trwałość i odporność na zniszczenia.

Źródło: Sklep Internetowy Dywany Witek

Read Previous

Jak zabezpieczyć dywan przed ślizganiem?

Read Next

Czym wyróżniają się dywany Dywilan?