Firany i zasłony w dowolnym wymiarze

Mimo powstawania wciąż nowych trendów w stylistyce wnętrz, wciąż trudno jest nam sobie wyobrazić przytulne wnętrze bez firan i zasłon. Stosujemy je od wielu, wielu lat, zmienia się jedynie ich wygląd. Sklepy oferują nam firany i zasłony w dowolnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza. Jak to zrobić?

To, jakie firany i zasłony wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań, a także od wielkości pomieszczenia i jego stylistyki. Oczywiste jest to, że do aranżacji lekkich zdecydowanie najlepiej sprawdzą się firany zwiewne, delikatne, podobnie jak zasłony. We wnętrzach klasycznych natomiast możemy pozwolić sobie na ciężkie, grube zasłony i długie firany, które dodadzą wnętrzu elegancji.

Warto pamiętać o tym, że firany i zasłony w bardzo szybki sposób zmieniają wygląd całego wnętrza. Jest to dobry pomysł na szybką zmianę aranżacyjną i odświeżenie wnętrza bez konieczności czasochłonnych i kosztownych remontów. Za pomocą odpowiednich firan i zasłon możemy w łatwy sposób pomniejszyć lub optycznie powiększyć pomieszczenie. Niewielki metraż lepiej będzie się prezentował w zestawieniu z lekkimi materiałami o jasnych kolorach. Wnętrze będzie wtedy wydawało się większe i bardziej przestronne. Jeśli natomiast jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przestronnego salonu, możemy pozwolić sobie na więcej. W tym przypadku dobrze zaprezentują się zarówno aksamitne materiały, jak i ciężkie tkaniny. To samo tyczy się motywów. Bardzo wzorzyste zasłony w małym wnętrzu staną się przytłaczające i wprowadzą chaos. Na dużym metrażu jednak wybór motywu zasłon jest w zasadzie niczym nieograniczony.

Sklepy, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe, oferują swoim klientom firany i zasłony dostępne w dowolnym wymiarze. Dzięki temu każdy ma możliwość kupienia zasłon i firan dostosowanych do danego wnętrza, nawet jeśli jego wymiary są niestandardowe. Ogromny wybór i różnorodność firan i zasłon gwarantuje doskonały efekt końcowy.

Read Previous

Ciepły dywan do sypialni

Read Next

Zalety dywanów z wełny