Jak zabezpieczyć dywan przed ślizganiem?

Ślizganie się dywanu to bardzo duże niebezpieczeństwo niespodziewanego poślizgnięcia się i upadku. To szczególnie groźne dla dzieci i osób starszych, może jednak stanowić niebezpieczeństwo dla każdego z nas. Jak uchronić się przed upadkiem i zniwelować ślizganie się dywanu?


Wnętrza, w których poślizgnięcie się jest szczególnie niebezpieczne to kuchnie, łazienki, pokoje dziecięce i pokoje, w których przebywają osoby starsze i o ograniczonej sprawności. Najprostszym sposobem niwelowania ślizgania się dywanu jest zastosowanie specjalnej antypoślizgowej maty. Mata ta wykonana jest z gumy. Wystarczy rozłożyć ją pod dywanem, a jeżeli jej rozmiar jest większy niż rozmiar dywanu, wystarczy ją jedynie przyciąć zwykłymi nożyczkami. Maty antypoślizgowe są tanie, bardzo proste w użyciu i nie wymagają żadnych specjalistycznych klejów czy innych akcesoriów. Maty antypoślizgowe mają również cały szereg dodatkowych funkcji, które wpływają pozytywnie na nasz komfort. Przede wszystkim poprawiają one izolację od chłodu z podłogi, tworząc pod dywanem dodatkową warstwę amortyzującą. Sprawiają, że stąpanie po dywanie jest jeszcze przyjemniejsze. Kolejną zaletą tego prostego rozwiązania jest fakt, że guma użyta do produkcji maty chroni podłogę przed zarysowaniami. Warto wspomnieć o wysokiej trwałości gumy, pozwalającej na korzystanie z maty antypoślizgowej przez wiele lat od zakupu.


Maty antypoślizgowe to rozwiązanie niezwykle uniwersalne i pasujące do każdego wnętrza. Co więcej, poprawiają one estetykę wnętrza, bo rolujący się dywan z pewnością nie będzie ozdobą wnętrza. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że zastosowanie maty antypoślizgowej sprawia, że korzystanie z dywanu jest znacznie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. To najprostsze, najtańsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie pozwalające na uniknięcie niekomfortowego przesuwania się dywan u pod naszymi stopami. Warto zdecydować się na taki zakup, szczególnie, że prawidłowo użytkowana mata antypoślizgowa będzie nam służyła przez wiele lat.

Read Previous

Nowoczesny dywan do minimalistycznego wnętrza

Read Next

Elegancki design dywanów skórzanych