Modny dywanowy kontrast na podłodze

Dywan jest elementem wnętrza, bez którego trudno byłoby nam sobie wyobrazić przytulne wnętrze. Rola, jaką we wnętrzu pełni dywan nie jest wcale tylko czysto użytkowa. Oczywiście, dywan jest dodatkiem funkcjonalnym, ale jednocześnie stanowi piękną i wyrazistą ozdobę salonu czy sypialni. Przy wyborze odpowiedniego dywanu powinniśmy zastanowić się, jaki efekt wizualny chcielibyśmy uzyskać. Dywan może bowiem dopełniać stylistyki wnętrza, komponując się z nią, ale może stanowić również element kontrastowy, przełamujący rutynę i nudę. Jak uzyskać taki efekt?

Na kontrastowy dywan decydujemy się najczęściej we wnętrzach zachowanych w minimalistycznym stylu, gdzie przeważa monochromatyczna kolorystyka. Nierzadko są to szarości, które chcielibyśmy jakoś ożywić. Świetnym pomysłem jest w tym przypadku zastosowanie dywanu w żywym, soczystym kolorze. Doskonale sprawdzi się tutaj mocna czerwień czy burgund. Takie kolory przyciągają wzrok, dodają wyrazistości każdemu wnętrzu. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do tak odważnego rozwiązania, zawsze możemy postawić na dywan w stonowanej kolorystyce, ale za to z wyrazistym motywem. Doskonałym wyborem są tutaj geometryczne wzory. Jeśli ściany pokoju pomalowane są na jeden kolor i nie mają na sobie żadnych wzorów czy motywów, z powodzeniem możemy zdecydować się na wzorzysty dywan. Nie będzie on w takim wypadku sprawiał wrażenia chaosu, będzie przyjemnie przyciągał wzrok i urozmaicał wygląd wnętrza.

Kontrast na dywanie można uzyskać nie tylko wybierając nieoczywisty w danej aranżacji kolor, ale także decydując się na dywan w zupełnie odmiennej stylistyce. Dla przykładu, we wnętrzu nowoczesnym, urządzonym w minimalistycznym stylu można z powodzeniem zastosować klasyczny dywan orientalny. To rozwiązania, które zyskują coraz więcej zwolenników. W ten sposób zyskujemy ciekawy efekt połączenia stylów i barw. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych pomysłów klienta, a efekt końcowy naprawdę może nas zaskoczyć.

Odwiedź sklep internetowy Dywany Witek i znajdź inspiracje dla swojego wnętrza.

Read Previous

Dywan stworzony z myślą o eleganckich wnętrzach

Read Next

Dywilan łączy nowoczesność z tradycją