Najpopularniejsze dywany w polskich wnętrzach

Dywan jest obecny niemal w każdym wnętrzu. Mało kto rezygnuje z jego zastosowania, bo jest on nie tylko wygodny i użyteczny, ale także stanowi piękną dekorację pokoju. Jakie dywany wybieramy najczęściej?

Osoby śledzące trendy doskonale wiedzą, że większość przykładów najnowszej mody pochodzi z zachodu. Nie inaczej jest w przypadku dywanów. Wiele osób stało się przecież szczęśliwymi posiadaczami pięknych salonów w stylu skandynawskim z minimalistycznym dywanem na środku. Stylistyka scandi zyskała ogromną popularność, która wciąż nie maleje. Dywany zachowane w tej stylistyce najczęściej są szare, białe, bądź beżowe, najczęściej zachowane są w wersji monochromatycznej. Ta surowa z pozoru prostota w efekcie stwarza niesamowicie przytulny i ciepły klimat, co docenili również Polacy.

Wciąż jednak nie brakuje miłośników klasyki. Dla nich ciągle tworzone są dywany klasyczne, zachowane w brązach i burgundach, o bogatym, orientalnym zdobieniu. Takie dywany mieli w swoich salonach nasi dziadkowie, rodzice, a teraz my przejmujemy tę polską tradycję. Dywany takie kojarzą nam się z polskimi dworami szlacheckimi, może dlatego przez wielu uważane są za namiastkę luksusu i często stosowane są w miejscach użyteczności publicznej, takich jak banki, biblioteki czy urzędy.


Niesłabnącą popularnością cieszą się dywany typu shaggy, a więc bardzo modne od wielu sezonów włochacze. Najczęściej kładziemy je w sypialni, gdzie przyjemnie witają one nasze stopy każdego dnia po wstaniu z łóżka. Coraz częściej decydujemy się na umieszczenie dywanów shaggy również w salonach i pokojach dziennych, tym bardziej, że czyszczenie włochacza wcale nie jest trudniejsze od czyszczenia zwykłego dywanu o krótkim włosiu, należy jedynie pamiętać o systematyczności.

Dywan stanowi bardzo istotny element każdego niemal wnętrza i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Źródło: Sklep Dywany A. Witek

Read Previous

Dywilan – ceniony polski producent dywanów

Read Next

Poznaj zalety dywanów Shaggy