Orientalne dywany – dlaczego warte są swojej ceny?

Dywany orientalne wciąż są uważane jako namiastka luksusu i ekskluzywności. Dawniej były oznaką bogactwa i majątku. Nie ulega jednak wątpliwości, że dywany orientalne są znacznie kosztowniejsze od innych. Z czego to wynika i dlaczego orientalne dywany są warte swojej ceny?

Orientalne dywany najczęściej tworzone są ręcznie z naturalnych materiałów (np. z jedwabiu lub wełny). Jednym z najczęściej używanych materiałów jest jedwabna nitka. Jest to najtrwalszy i najbardziej wytrzymały rodzaj włókien. Dywan z jedwabiu jest bardzo odporny na zagniecenia, odkształcenie czy utratę koloru. Tańszą alternatywą dla dywanów jedwabnych są dywany orientalne wykonane ręcznie z naturalnej wełny. Ręczne wykonanie takich dywanów sprawia, że każdy egzemplarz jest unikalny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Dlaczego, pomimo coraz to nowszych rozwiązań na rynku dywanów, klienci nadal chętnie decydują się na dywany orientalne? Decyduje o tym przede wszystkim piękny, atrakcyjny wygląd, który nadaje wnętrzu niezwykle ekskluzywny charakter. Dywany orientalne kojarzą się z prestiżem i elegancją. Dywan tego typu zachowany jest zazwyczaj w żywych kolorach, dających namiastkę egzotycznych podróży. Na uwagę zasługują niewątpliwie niezwykłe właściwości dywanów orientalnych, tworzonych z naturalnych materiałów.

Poza tym, dywany orientalne pasują do każdej stylistyki. Dawniej używano ich głównie do wnętrza klasycznego, tradycyjnego. Obecnie, coraz częściej zdarza się, że dywan tego typu stosowany jest do wnętrza nowoczesnego, jako przełamanie klasycznej i nieco monotonnej stylistyki. Wszystkie chwyty są dozwolone, a wszystko zależy od gustu właścicieli.

Nie ulega wątpliwości, że dywany orientalne jak najbardziej warte są swojej ceny, nawet, jeśli jest kilkukrotnie wyższa od ceny innych dywanów, tworzonych z materiałów syntetycznych. To inwestycja, która się opłaca, gwarantująca pełne zadowolenie przez wiele lat użytkowania.

Read Previous

Wybór odpowiedniego koloru dywanu

Read Next

Wybór dywanu do przestronnego salonu