Podpowiadamy na co zwracać uwagę przy wyborze dywanu

Wybór dywanu nie jest rzeczą łatwą. Oferta sklepów z dywanami ma obecnie tak szeroki asortyment, że naprawdę ciężko jest wybrać ten jedyny odpowiedni model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie dywanu, by nie żałować swojej decyzji?

Dywan jest elementem wnętrza, który kupujemy raz na jakiś czas, nie zmieniamy go zbyt często, dlatego decyzja o jego zakupie powinna być przemyślana i nieprzypadkowa. Wiele zależy od tego, do jakiego pomieszczenia dywan ma być przeznaczony. Inny model wybierzemy do salonu, inny do sypialni, a jeszcze inny do pokoju dziecięcego. W sypialni wybieramy dywany, które dodają przytulności wnętrzu. Świetnie sprawdzają się tutaj dywany typu shaggy (sprawdź na DywanyWitek), czyli popularne włochacze. Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu i gdzie przyjmujemy gości, dlatego powinniśmy wybierać do niego dywany, które będą odporne na intensywną eksploatację.

Wybierając dywan do pomieszczenia, weźmy pod uwagę również jego metraż. Na małym metrażu zdecydowanie nie sprawdzą się ciemne dywany, jeśli jednak nasze wnętrze jest przestronne, możemy wybrać dowolny kolor dywanu i zawsze będzie się on dobrze prezentował. Ciemne kolory sprawiają złudzenie zmniejszenia powierzchni, więc małe pomieszczenie w ciemnych barwach będzie po prostu przytłaczające. Jasne barwy natomiast dodają przestronności i ta sama zasada dotyczy dywanów.

Oprócz koloru i rodzaju dywanu, warto zwrócić uwagę również na materiał, z jakiego został wykonany. Na rynku dostępne są dywany syntetyczne na DywanyWitek (wykonane z polipropylenu, akrylu, poliestru) oraz dywany naturalne, najczęściej tkane ręcznie z wełny nowozelandzkiej. Są one nieco droższe od dywanów sztucznych, ale za to dużo trwalsze. Poza tym mają właściwości, których nie znajdziemy w przypadku dywanów sztucznych, warto więc rozważyć opcję kupienia dywanu naturalnego.

Read Previous

Czy dywan w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Read Next

Shaggy nadal chętnie kupowany