Poradnik – jak łączyć dywany?

Nie zawsze jeden dywan umiejscowiony w centralnej części pokoju spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Zdarza się czasem, że potrzebujemy wydzielić w jednym pomieszczeniu kilka stref, np. strefę do odpoczynku i strefę do pracy. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku dywanów zamiast jednego dużego. W jaki sposób je ze sobą połączyć, by uzyskany efekt spełnił nasze oczekiwania?

Trzeba zastanowić się, w jakich miejscach pokoju powinien znaleźć się dywan. Przede wszystkim powinniśmy umieścić go przy stole czy przy kanapie, tam, gdzie nasze stopy są narażone na zimno ciągnące od podłogi. Niezłym pomysłem jest umieszczenie dywanu wszędzie tam, gdzie jest ryzyko zabrudzenia podłogi, zwłaszcza, jeśli chcemy przed tym uchronić np. drewnianą powierzchnię.

Łącząc ze sobą kilka dywanów, warto pamiętać o tym, że przesada w żadną ze stron nie da nam dobrego efektu. Jeżeli w pokoju znajduje się już owalny dywan, zastosowanie prostokątnego dywanu może dać nam poczucie nieporządku. Lepiej będzie zastosować w tym przypadku również dywan owalny.

Łącząc dywany trzeba pamiętać o jakimś wspólnym mianowniku. Może nim być np. motyw wspólny na wszystkich dywanach. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku dywanów, które mają ten sam wzór. Taka kompozycja nie będzie sprawiała wrażenia nieprzemyślanej i przypadkowej, da poczucie uzupełnienia i harmonii.

Odważniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie dywanów o różnych motywach, jednak w tym samym odcieniu. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy oczywiście od naszych preferencji. Zawsze jednak przyświeca nam jeden cel – stworzenie kąta, w którym będziemy czuć się bezpiecznie, spokojnie i po prostu przyjemnie. Łączenie dywanów nie jest trudne, trzeba tylko podejść do tego zadania ze zdrowym rozsądkiem.

Źródło: Dywany Witek Sklep

Read Previous

Dywan do klasycznego wnętrza

Read Next

Jaki dywan najlepszy do sypialni?