Poznaj dywany Shaggy od A i Z

Dywany Shaggy zyskują coraz to nowych zwolenników. Nie brakuje klientów, którzy zauroczeni niezwykłym wyglądem i miękkością włochaczy decydują się na ich zakup. Co sprawia, że tak wielu z nas wybiera włochacze?

Dywany Shaggy tworzone są zazwyczaj z syntetycznych materiałów. Czasami spotyka się włochacze stworzone z mieszanki włókien wełnianych i sztucznych. Dywany shaggy z runem syntetycznym to przede wszystkim te produkowane z polipropylenu, poliestru, akrylu, a także z różnych mieszanek tych materiałów.

Dywany typu shaggy różnią się między sobą nie tylko materiałem, z jakiego są tworzone, ale przede wszystkim wysokością runa. Standardowo wysokość włosia wynosi jakieś 35 mm. Bardziej wymagający klienci jednak nierzadko decydują się na runo sięgające aż 50 mm. Dostępne są też modele z runem krótszym o długości około 25 mm.

Miłośnicy dywanów typu shaggy twierdzą w większości, że włochacze są tak atrakcyjne w swoim wyglądzie, że najlepiej prezentują się te najprostsze, monochromatyczne. Cechują się one zwykle uniwersalną kolorystyką, która fantastycznie podkreśla stylistykę wnętrza, ożywiając go i wprowadzając element świeżości. Wymagający klienci jednak mogą zdecydować się na modele 3D, cechujące się wyciętym w runie, trójwymiarowym reliefem. Wzór ten sprawia, że dywan wygląda na przestrzenny, mieni się różnymi odcieniami głównego koloru, przyciągając wzrok każdego, kto wejdzie do pokoju.

Dywany shaggy z racji swojego wysokiego runa uważane są za niełatwe w czyszczeniu. W rzeczywistości jednak wystarczy jedynie zachować jedną ważną zasadę, a zachowanie włochacza w czystości nie będzie wcale trudne. Trzeba tylko pamiętać o częstym odkurzaniu dywanu i niedopuszczeniu do wbijania się drobinek zanieczyszczeń pomiędzy włosie. Jeżeli będzie starannie dbać o codzienną czystość, dywan shaggy będzie nas cieszył pięknym wyglądem przez długi czas.

Odwiedź sklep z dywanami: https://sklep24.dywanywitek.pl/

Read Previous

Dywany orientalne w nowoczesnym wnętrzu

Read Next

Ciepły dywan do sypialni