Przesuwający się dywan? To nie problem!

Przesuwający się po podłodze to spore niebezpieczeństwo. Wystarczy przecież, że dywan przesunie się, kiedy np. będziemy stąpać po nim, niosąc w rękach tacę z gorącym napojem. Nietrudno jest wyobrazić sobie, co może się stać. To ryzykowne i to nie tylko w pokoju dziecięcym. Jak można sobie poradzić z tym problemem?

Najprostszym, najwygodniejszym i najtańszym sposobem na unieruchomienie przesuwającego się dywanu jest zastosowanie specjalnej maty antypoślizgowej, która układa się pod powierzchnią dywanu. To rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę szczególnie w pokoju dziecięcym i w pokoju, w którym przebywają osoby starsze. Dla nich upadek może się okazać naprawdę niebezpieczny. Podobnie ma się sytuacja z kuchnią czy łazienką. W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej dopuszcza się zastosowanie dywanu w tego typu pomieszczeniach, a na śliskich płytkach ceramicznych dywan bardzo łatwo się przesuwa.

Gumowa mata antypoślizgowa, o strukturze siatki, jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie wymaga specjalistycznego mocowania do dywanu. Czasami trzeba ją jedynie dociąć nożyczkami do odpowiedniego rozmiaru, ale z tym poradzi sobie każdy. Poza funkcją stabilizującą dywan, mata antypoślizgowa ma również inne zalety. Po pierwsze poprawia izolację od zimna, dywan staje się jeszcze bardziej miękki, a ewentualne upadki dzieci lepiej zamortyzowane. Poza tym gumowa mata jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Nadaje się do zastosowania na każdego rodzaju podłodze, łącznie z podłogą kamienną, ceramiczną czy drewnianą.
Podłoga, na której umieszczona zostanie gumowa mata jest dodatkowo zabezpieczona przed zarysowaniami i zniszczeniem. To bardzo korzystne, szczególnie w przypadki drogiej posadzki ceramicznej. Drobne kamyczki i ostre okruchy mogły by przecież zarysować podłogę przy poślizgnięciu, a takie rysy są niemożliwe do łatwego usunięcia.

Gumowa mata antypoślizgowa, jeśli jest stosowana zgodnie z przeznaczeniem, jest bardzo trwała i będzie nam służyć przez wiele lat, podnosząc poziom bezpieczeństwa w naszym domu.

Poznaj ofertę sklepu internetowego DywanyWitek.