Przytulna prostota – przegląd dywanów nowoczesnych

Wybierając dywan do naszego wnętrza, bez względu na to, czy urządzamy salon, czy sypialnię, chcemy, by wnętrze stało się przytulne i ciepłe. Nic więc dziwnego, że tak trudno jest nam zdecydować się na ten jedyny dywan, który zagości na naszej podłodze przez dłuższy czas. Jaki dywan wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Warto podkreślić, że jeśli chodzi o modę w zakresie dywanów, nie ogranicza się ona do jednego stylu czy motywu. Modne są przeróżne aranżacje i połączenia, więc każdy, nawet najbardziej wysublimowany gust może zostać zaspokojony. Obecnie bardzo popularna jest stylistyka vintage. Dywany w tym stylu łączą w sobie beżowa, szare, surowe barwy z przełamującymi je postarzeniami, cieniami i imitacją spękań. Takie dywany mają przywoływać na myśl coś starego, podniszczonego, wiekowego. Motywy są wizualnie „poprzecierane”, lekko zatarte, właściwie słabo widoczne. Dywany tego typu doskonale wpisują się w industrialne wnętrza, gdzie świetnie współgrają z szarością, szkłem, kamieniem czy cegłami.

Bardzo popularnym w ostatnich czasach trendem są geometryczne wzory. Były one modne kiedyś, dzisiaj ta moda powróciła z rozmachem. Są to dywany odważne, doskonale nadające się do pomieszczeń jasnych i przestronnych, potrzebujących nieco ekstrawagancji i przełamania schematów. Trzeba tu jednak zachować pewien umiar, by nie przesadzić z kolorami i wzorami, aby nie uzyskać efektu chaosu i nieporządku.

Tak samo, jak mała czarna, tak biel i czerń nigdy nie wyjdą z mody. To samo tyczy się dywanów. Takie połączenie wprowadza nieco świeżości i nowego spojrzenia na kontrast. Zyskujemy w ten sposób dywan intrygujący, przyciągający wzrok.

Miłośnicy dalekich podróży z pewnością zainteresują się dywanami rodem z indiańskich namiotów. Stylowe frędzle, drobne szlaczki i żywe kolory to świetny pomysł do nowoczesnych aranżacji, w których nie ma miejsca na nudę i monotonię.

Oferta dywanów dostępna w sklepie internetowym Dywany Witek

Read Previous

Dywan do salonu – o czym należy pamiętać?

Read Next

Dywany wybierane przez dzieci