Shaggy do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz

Dywany Shaggy zna każdy. Nawet jeśli nie wiemy, że taka jest ich nazwa, każdy z nas kojarzy doskonale te niezwykle miękkie, puszyste dywany. Zyskały popularność na całym świecie, a producenci oferują klientom niemal nieograniczony wybór kolorów. Do jakich wnętrz taki dywan będzie dobrym wyborem?

Okazuje się, że dywan shaggy (https://sklep24.dywanywitek.pl/dywany-shaggy,175.html) doskonale skomponuje się zarówno z wnętrzem nowoczesnym, jak i klasycznym. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki jego uniwersalności i prostocie. Włochacze najczęściej zachowane są w jednym kolorze, dzięki czemu łatwo jest dopasować jego kolor do ogólnej kolorystyki wnętrza. Dywany shaggy wykonane są z włókien sztucznych takich, jak akryl, poliester, czy polipropylen, ale zdarzają się także modele z domieszką naturalnej wełny. Te oczywiście są nieco droższe, ale też mają bogatsze właściwości.

Wysokość runa włochaczy wcale nie jest z góry określona. Klient może zdecydować się na runo ekstremalnie wysokie – nawet 60 mm! – bądź tylko nieco wyższe od runa innych dywanów, np. 30 mm.. Wszystko zależy od tego, czego od dywanu oczekujemy i gdzie chcemy go umieścić. Wysokie runo kiepsko sprawdzi się w pokoju, gdzie bawią się dzieci czy zwierzęta, bo czyszczenie takiego dywanu jest znacznie trudniejsze od dywanu z niskim runem.

Im bardziej puszyste jest runo dywanu, tym wnętrze wydaje nam się przytulniejsze. W nowoczesnych wnętrzach nierzadko decydujemy się na puszyste włochacze zachowane w kolorach modnej szarości. Jest to kolor uniwersalny, który z łatwością dopasujemy do wnętrza, nawet jeśli zmienimy jego zamysł i stylistykę.

Posiadając włochacza we wnętrzu pamiętajmy o częstym jego odkurzaniu. Nie wolno dopuścić do sytuacji, gdzie okruchy i brud wejdą pomiędzy włosie dywanu. Pielęgnacja włochacza jest może nieco trudniejsza niż pielęgnacja zwykłego dywanu, jednak radość z jego posiadania wszystko nam wynagradza.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/

Read Previous

Dywan dla przedszkolaka

Read Next

Dywan do pokoju dziewczynki