Sposób na ruszający się dywan

Dywan jest elementem wystroju, który znajdziemy niemal w każdym domu. Stanowi nie tylko element dekoracyjny, ale także użytkowy. Chroni nasze stopy przed zimnem, przyjemnie je ogrzewa i ozdabia każde wnętrze. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ustabilizowaniu dywanu, bo dywan ślizgający się po podłodze może stanowić dla nas niebezpieczeństwo.

W momencie, kiedy dywan przesunie się po podłodze, kiedy my stawiamy na nim swoje kroki, prawdopodobnie dojdzie do naszego upadku. Wiemy, że podczas niekontrolowanego upadku może dojść do poważnych uszkodzeń ciała, nawet złamań i zwichnięć, a w najlepszym przypadku bolesnych obić. Dlatego tak istotne jest, by dywan został solidnie przytwierdzony do podłogi. Niebezpieczne są szczególnie sytuacje, kiedy dywan przesuwa się w pokoju, gdzie przebywają dzieci bądź osoby starsze. Wówczas ryzyko upadku jest największe.

Najprostszym i niedrogim sposobem na unieruchomienie dywanu jest zastosowanie specjalnej maty antypoślizgowej. Wystarczy jedynie ułożyć ją pod dywanem i to w zasadzie wszystko, dywan nie będzie się już przesuwał. To rozwiązanie jest najprostsze i najskuteczniejsze, a jego wdrożenie trwa dosłownie kilka chwil. Dodatkowo, mata antypoślizgowa świetnie chroni podłogę przed zarysowaniami.

Ustabilizowanie dywanu i zminimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się i upadku jest niezmiernie ważne. Jest to czynność, którą powinniśmy wykonać tuż po zakupie dywanu.

Maty antypoślizgowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Dywany Witek.

Read Previous

Dywan, który odmieni wnętrze salonu

Read Next

Dywan wełniany w klasycznym wydaniu