Wełniany dywan w salonie

Dywan wełniany jest jednym z najstarszych rodzajów dywanów, jakie zaczęto produkować na świecie. Sam materiał z jakiego jest wykonany, czyli wełna jest uznawany za bardzo trwały i wytrzymały surowiec. Dlatego dywan wykonany z takiego surowca także jest szlachetny, a zarazem elegancki.

Dywany z wełny mają bardzo dużo zalet, co czyni je dla wielu świetnym wyborem do domu lub mieszkania. Dywany wykonane z wełny wyglądają na nowe przez długi czas, a ich runo się nie odkształca. Dywan wełniany jest miękki i przyjemny w dotyku, równocześnie bardzo wytrzymały oraz sprężysty. Co więcej, wełna jest doskonałym termoizolatorem, dlatego dywany z wełny dobrze chronią przed chłodem. Naturalna wełna reguluje poziom wilgoci w otoczeniu i nie elektryzuje się. Wełniane dywany są odporne na zabrudzenia i dobrze wytłumiają dźwięki w pomieszczeniu.

Jaki dywan wybrać – tkany ręcznie, czy maszynowo?

Na to pytanie należy odpowiedzieć w oparciu o to, co ma znaczenie dla konkretnej osoby. Jeżeli zależy nam na najwyższej elegancji i ekskluzywności, warto wybrać dywan tkany ręcznie. Wykonany jest on często z innego rodzaju wełny niż tej używanej w produkcji maszynowej. Taki dywan jest zazwyczaj sporo droższy od dywanu wełnianego tkanego maszynowo.
Jeśli jednak zależy nam na tym, aby dywan wełniany był tańszy, to warto wybrać dywan tkany maszynowo. Nie oznacza to, że zrobimy kiepski interes, bo jest to nadal dywan wykonany z wysokogatunkowej wełny.

Pieniądze wydane na dywan wełniany na pewno są dobrą inwestycją. Dzięki temu dodamy szyku oraz odrobiny luksusu naszemu mieszkaniu oraz stworzymy przytulne wnętrze, które chce się odwiedzać.

Read Previous

Poznaj zalety dywanów Shaggy

Read Next

Szycie firan na miarę