Włochaty dywan do salonu

Salon jest miejscem, w którym tętni życie. Można by powiedzieć, że salon jest sercem każdego domu. Tam spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy gości, spędzamy chwile z rodziną. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by urządzony był zgodnie z naszymi upodobaniami. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Chcemy, by salon był przytulny, ciepły i by tworzył harmonijny nastrój. Nie bez znaczenia jest tutaj wybór odpowiedniego dywanu.

Wielu pomyśli sobie, że to szaleństwo zakupić dywan typu shaggy do salonu, w którym przecież tyle się dzieje! Jak później wyczyścić taki dywan, jak zachować jego piękny wygląd i miękkość? Spokojnie, okazuje się, że pielęgnacja takiego dywanu wcale nie jest dużo trudniejsza niż pielęgnacja każdego innego dywanu. Ważna jest tu tylko systematyczność i sumienność.

Jeżeli posiadamy zwykły dywan o niskim runie i pewnego dnia po prostu odpuścimy jego odkurzenie, to w gruncie rzeczy nic wielkiego się nie stanie. Jeśli jednak odpuścimy częste odkurzanie dywanu typu shaggy, drobinki i okruchy powbijają się w dywan i pomiędzy runo, a wówczas znacznie trudniej będzie nam je usunąć. Dlatego najważniejsze jest systematyczne i częste odkurzanie takiego dywanu. Odkurzanie nie różni się zbytnio od odkurzania zwykłego dywanu, nie jest to więc zajęcie trudne i wymagające. Dywan shaggy najlepiej odkurzać mocniejszym odkurzaczem i gładką ssawką bez włosia.

Dywan shaggy (zobacz w Dywany Witek) zyskał tak wielu zwolenników z racji swojego niebanalnego wyglądu i aksamitnej miękkości. Trudno byłoby znaleźć inny dywan, który dawałby tak wiele radości z użytkowania. Salon jest miejscem, w którym najczęściej odpoczywamy po pracy, a włochacz jest wręcz zachętą do odpoczynku i relaksu.

Dywany typu shaggy dawniej były dostępne w ograniczonej liczbie kolorów, teraz już jednak możliwe jest zamówienie takiego dywanu niemal w każdym kolorze, jaki tylko możemy sobie wymarzyć. Dzięki temu pełne dostosowanie do potrzeb klienta jest jak najbardziej możliwe.