Jaki wybrać dywan do wnętrza?

Prawidłowo dobrany do aranżacji wnętrza dywan, jest jednym z głównych elementów dekoracji. Wybór funkcjonalnych i jednocześnie ładnych mebli, dobór koloru farby na ściany. To są pierwsze elementy, o których myślimy przy urządzaniu nowego wnętrza. Natomiast odpowiednio dobrany dywan, może okazać się główną dekoracją pokoju, która wprowadzi wzory i kolory do aranżacji wnętrza. Czy istnieje więc poradnik: jak wybrać dywan do wnętrza?

Pierwszy czynnik to wybór koloru. Podstawowa rzecz, o której trzeba pamiętać to zasada, że jasne kolory dywanów powiększają optycznie pomieszczenia, a ciemne barwy zmniejszą pokój. Do pomieszczeń przejściowych, często użytkowanych jasne barwy mogą okazać się jednak niepraktyczne i trudne w utrzymaniu czystości.

Dywany dostępne są obecnie w najróżniejszym wzornictwie. Wzór na nowym dywanie zazwyczaj powinien odpowiadać stylistyce wystroju wnętrza i upodobaniom osób mieszkających.

Niskie runo zapewnia łatwość czyszczenia, odporność na wszelkie odkształcenia, co jest wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne na co dzień. Jednak najlepsze wrażenia estetyczne, zapewniają jednak dywany z wyższym runem (typu shaggy). Takie puszyste włochacze najbardziej nadają się jako forma ozdoby pod ławę, stolik kawowy lub do sypialni, gdzie będą rozpieszczać nasze stopy każdego dnia.

Dywany nie należą do najdroższych elementów dekoracji, dlatego w ten sposób szybko i niedrogo możemy odmienimy nasze dotychczasowe wnętrze. Mając kolory ścian oraz mebli w stonowanych kolorach, można poszaleć z wyborem dywanu, nie ryzykując uzyskaniem efektu chaosu i nieporządku.

Źródło: https://sklep24.dywanywitek.pl/

Read Previous

Przegląd najpopularniejszych włochaczy

Read Next

Nowoczesny dywan do minimalistycznego wnętrza