Zalety dywanów z wełny

Dywany z wełny od wielu już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym choćby liczba takich dywanów kupowana każdego roku, a także wciąż poszerzana oferta wełnianych dywanów na naszym rynku. Co sprawia, że dywany wełniane tak często wygrywają starcie z dywanami syntetycznymi?

Prawdą jest, że dywany wełniane mają właściwości, których nie znajdziemy w dywanach syntetycznych. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim niezwykła wytrzymałość i trwałość tych dywanów. Są bardzo odporne na zniszczenie, nie odkształcają się nawet wówczas, gdy stoi na nich ciężki mebel. Poza tym warto podkreślić, że dywan wełniany raczej nie ulega blaknięciu z upływem czasu. Są to cechy, które zdecydowanie przeważają za kupnem tego typu dywanu.

Dywany wełniane są naturalne, co także jest cechą docenianą coraz częściej. Szczególnie popularna jest wełna nowozelandzka, z których tka się dywany. Zyskują one niepowtarzalny wygląd, stają się niezwykłą ozdobą każdego wnętrza.

Dywany wełniane są doskonałymi termo izolatorami. W zimie przyjemnie ogrzewają nasze wnętrze, nie pozwalają naszym stopom na zmarznięcie. Z kolei latem pozostają chłodne w dotyku, co doceniamy szczególnie podczas uciążliwych upałów. Na uwagę zasługuje fakt, że dywan wełniany stoi także na straży odpowiedniego poziomu wilgotności w naszym wnętrzu. Kiedy wokół jest zbyt wilgotno, wełna doskonale pochłania nadwyżkę wody, oddaje ją do otoczenia natomiast wtedy, gdy robi się zbyt sucho. To bardzo zdrowe rozwiązanie, polecane nie tylko osobom często chorującym na gardło czy infekcje dróg oddechowych.

Oczywiście, zdarzają się osoby uczulone na wełnę. W tym wypadku rzeczywiście dywan wełniany może nie być dobrym wyborem. W innych przypadkach jednak wełniany dywan jest strzałem w dziesiątkę. Kosztuje nieco więcej, ale wysoka cena jest jak najbardziej uzasadniona, bo trwałość i właściwości, jakie reprezentują dywany wełniane są warte każdej ceny. Dywan wełniany to inwestycja na wiele lat, do tego z pełną gwarancją zadowolenia.

Read Previous

Firany i zasłony w dowolnym wymiarze

Read Next

Dywany Dywilan w nowoczesnych wnętrzach